O mnie

Cześć! Mam na imię Agnieszka, a to jest mój blog. To właśnie tutaj szukam schronienia przed najpotworniejszym z potworów, jakim jest codzienna rutyna. To tutaj, trochę na oślep, szukam swojego szczęścia i staram się odnaleźć na nowo pasję, która w pogoni za pracą gdzieś się zapodziała.

Mieszkam w Trójmieście, gdzie pracuję w Poważnej Firmie. Jestem tłumaczem języka rosyjskiego. Fascynuje mnie przede wszystkim literatura, a w szczególności słowiańska fantastyka. Uwielbiam też kryminały retro, zwłaszcza te zza wschodniej granicy. O moich dotychczasowych projektach literackich możecie przeczytać tutaj.

Prywatnie posiadam mieszkanie na kredyt, męża-aktora, koty sztuk dwa, syna sztuk jeden i miliard kostiumów z Gwiezdnych Wojen (a także figurek, komiksów, książek, kubeczków i długopisów).

Zapraszam Cię zatem w długą podróż w czasie i przestrzeni. Będziemy latać na miotle, szturmować niewidzialne zamki, wymachiwać fantastycznymi przedmiotami i szukać choć odrobiny magii w naszej codzienności. A towarzyszyć nam będą dźwięki kocich awantur, tupot małych stóp i szum trójmiejskich fal 🙂

Baw się dobrze i wracaj, kiedy tylko zechcesz! 🙂

 


Zanim powstał blog, istniała audycja o tej samej nazwie. Prowadziłam ją razem z moim wówczas-jeszcze-nie-mężem dla UNIRADIA – Rozgłośni Radiowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

O magii z przymrużeniem oka i z dużą dawką fantastycznej muzyki 🙂

Archiwalne nagrania: